10 druhov pasívneho príjmu – 3. časť

V predchádzajúcich častiach sme si vysvetlili druhy pasívneho príjmu, ako sú:

1.Cenné papiere, akcie a dividendy

2. „Peer to peer“ pôžičky

3. Prenájom nehnuteľností

4. Prenájom auta

V tretej časti o pasívnych príjmoch sa posunieme ďalej.

5. E-book

Jedným z druhov kníh je elektronicky vydaná kniha, alebo takzvaný e-book.  Samozrejme, podobnou alternatívou je napísanie normálnej knihy v mäkkej alebo tvrdej väzbe, ale pri jej speňažení sa stretnete s oveľa väčšími prekážkami v podobe vydavateľstiev a jej distribúcie medzi ľudí.

Zato e-book viete distribuovať prostredníctvom webu alebo e-mailov. Podstatné je nájsť si tému, v ktorej ste doma, ktorá Vás baví a v ktorej viete dať svojim potenciálnym čitateľom relevantné informácie. A ak Vám nejde písanie, viete si ju dať dokonca napísať ghostwriterovi.

6. Blog

V prípade, že viete pútavo písať, na Váš blog bude chodiť veľa ľudí. Veľa ľudí znamená veľkú návštevnosť. Veľká návštevnosť zaujíma spoločnosti, ktoré chcú umiestniť svoju reklamu na rôznych webových stránkach.

Za reklamu na Vašom blogu platia firmy za obdobie, kedy je reklama zobrazená na stránke, alebo cez takzvaný “pay per click”, kedy Vám platia za kliknutie Vašich návštevníkov na ich odkaz. Samozremje, reklám na blogoch je oveľa väčšie množstvo, tu uvádzam len tie najčastejšie.

Pokračujte na článok “ 10 druhov pasívneho príjmu – 4.  časť „