Čo je pasívny príjem?

Pasívny príjem.

Všade naokolo sa stretávame s týmto pojmom. Ale čo to vlastne je ten pasívny príjem?

Už slovo pasívny naznačuje, že na tento druh príjmu netreba vynakladať veľa energie. Najlepšie žiadnu 🙂

Ale aj na dosahovanie pasívneho príjmu je na začiatok potrebné vynaložiť nejaký ten čas a energiu.

Pre dosahovanie akéhokoľvek príjmu sú potrebné vedomosti o tomto príjme. Pasívny príjem nie je výnimkou. Čím viac viete o tom druhu pasívneho príjmu pre ktorý ste sa rozhodli, tým ľahšie a s menšími rizikami ho dosahujete. Áno, spomínam tu aj riziká, pretože každý druh pasívneho príjmu nesie so sebou rôznu úroveň rizík.  Väčšinou platí, že čím je riziko straty príjmu väčšie, tým je väčší aj výnosový úrok s ním spojený. Toto riziko sa dá rôzne znižovať. Ako ovplyvniť výšku rizika pri jednotlivých druhoch pasívneho príjmu Vám opíšem v ďalších častiach.

Pasívny príjem si často veľa ľudí predstavuje ako stály prísun veľkého množstva peňazí. Keď sa tak nestene ihneď, ako sa začnú touto oblasťou zaoberať, dostanú sa do apatie a prestanú sa o pasívny príjem zaujímať. A preto pasívny príjem dosahuje tak veľmi málo ľudí. Čo tak dostať sa do tejto malej skupiny?

Ale…nepoznáte porekadlo “Keď neprší, aspoň kvapká”? Ak aj pre začiatok budete mať malé čiastky z pasívneho príjmu, tieto sa môžu Vašou snahou a investovaním času, alebo použitím správnych vedomostí, naštudovanými vo Vašej oblasti pasívneho príjmu, neustále zvyšovať. A tak sa v priebehu roka môžete ocitnúť v oblasti pasívnych príjmov z pár centov na pár eurách, alebo desiatkach eúr. A čo tak stovky?

Samozrejme, že keď je Vás biznis v oblasti pasívneho príjmu už rozbehnutý, nemusíte do neho vkladať toľko úsilia a len ho udržujete. Preto sa mu hovorí pasívny príjem.

Pasívny príjem môžete dosahovať rôznymi spôsobmi. Desať z nich Vám prestavím v nasledujúcom článku:

” 10 druhov pasívneho príjmu “