5 znakov, ktoré Vám povedia, že nikdy nebudete bohatý

Všetci máme na začiatku rovnakú šancu uspieť, no i tak to nie všetci dotiahnu na milionárov.

Prečo je tomu tak a do ktorej skupiny patríte?

Pozrite si päť znakov, ktoré Vám povedia, že nikdy nebudete bohatý:

1. Kladiete väčší význam na sporenie ako zarábanie

Sporenie je dôležité. Sporením si vytvárame napríklad finančnú rezervu. Ovšem namiesto toho, aby Vám išlo len o zvyšovanie nasporenej sumy, snažte sa o zvyšovanie svojich príjmov. (Čo pri rovnakej sporiacej stratégii má za následok aj zvyšovanie nasporených peňazí) Na príjem sa totiž sústreďujú úspešní a bohatí ľudia.

2. Pracujete tvrdo, nie efektívne

Veľakrát pracujete v kancelárii dlho do noci. Ale neurobili by ste rovnaký výsledok aj za kratší čas?
Už v škole nám vštepovali, že tvrdou prácou zbohatneme. Toto je len polovičná pravda. Najefektívnejšia práca je tá, ktorá Vám prináša peniaze, aj keď na ňu nemusíte vynaložiť žiaden svoj čas. Áno, hovorím o pasívnom príjme. Čo tak zabezpečiť, aby tvoril aspoň časť Vášho celkového príjmu? A čo tak jeho podiel na ňom stále zvyšovať?

3. Míňate viac ako zarobíte

Hovoria Vám, že žijete nad svoje pomery? Nie je dôležité, koľko zarobíte, aj tak vždy všetko miniete a k tomu si ešte aj požičiate či už z kreditky, pôžičky, alebo z úspor. S rastúcim príjmom rastú Vaše nároky na nákupy. Chcete viac, lepšie, luxusnejšie. Vždy, keď sa Vám podarí zvýšiť si príjem, chcete ostatným ukázať, že na to máte. Povýšenie v práci neznamená, že musíte povýšiť aj Váš životný štýl.

4. Odkladáte si na sporenie len ak Vám niečo zostane

Sebe treba zaplatiť najskôr. Čo to znamená, sa dozviete v článku Finančná rezerva

5. Neveríte, že aj Vy môžete byť bohatý

Priemerný človek si myslí, že bohatstvo a úspech sú len pre privilegovaných a človek sa musí tak už narodiť, alebo mať šťastie.

Milionár verí a vždy veril, že “to dokáže”. Tak prečo by ste nemohli začať práve s vierou v samých seba?